RPG Forest
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dodajmo domišljiji sanje, razkošna krila in tvegajmo let :)
 
KazaloPortalLatest imagesRegistriraj sePrijava

 

 Kopališče Kaplja

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Kopališče Kaplja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kopališče Kaplja   Kopališče Kaplja Icon_minitimeSre 22 Jun 2011 - 18:41

Veličastna kamnita zgradba se kakor kralj bohoti nad preostalimi zgradbami. Vstopnina je smešno nizka, kar pripomore k temu, da se tukaj srečajo vsi družbeni sloji. Vendar pa manjše razlike vseeno obstajajo, saj si lahko premožnejši vzamejo v najem manjše bazene. Nemalokrat se zgodi, da v teh prostorih v prijetnem ozračju potekajo celo sestanki v bazenu ter neuradna srečanja, kjer se ustvarjajo novi načrti.

Vstopnina v kopališče znaša 8 zlatnikov za prebivalce Ethira in 12 zlatnikov za vse ostale.
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Sameli
Vilinka
Vilinka
Sameli


Female Prispevkov : 15
Starost : 26
Lokacija : Na koncu mavrice :D
Registracija : 15/12/2014

Statistika
Status: Berač
Denar: 7.238

Kopališče Kaplja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kopališče Kaplja   Kopališče Kaplja Icon_minitimeČet 15 Jan 2015 - 16:02

Sameli je prišla v kopališče Kaplja, kjer naj bi se pričela naloga, na katero se je prijavila. Bila naj bi asistentka arheologa. Videla je oglas in ker jo zgodovina že od nekdaj zanima, se je prijavila. Prišla je kamor ji je bilo naročeno. Pogledala je okoli sebe. Zgleda, da je prva... Usedla se je na tla in se naslonila na kamnito zgradbo. Počakala je na arheologa, ki mu po pomagala.... Predstavlajala si je, kaj vse bodo odkrili in si postavljala razna zgodovinska vprašanja.
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Kopališče Kaplja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kopališče Kaplja   Kopališče Kaplja Icon_minitimePet 16 Jan 2015 - 22:46

Obsedela si ob stavbi, ljudje so v kopališče vstopali umazani in utrujeni, izstopali pa čisti, dišeči in mnogo boljše volje. Pogledovali so te s čudnimi pogledi, saj v tem mestu ni bilo običajno, da bi ljudje posedali ob stavbah, niti ni bilo veliko beračev. Vendar so bili preveč vljudni, da bi se obregnili obte in  tako si čakala kar nekaj časa, preden je prijazen starejši meščan le pristopil do tebe in te povprašal, koga čakaš. Po tvojem pojasnilu je pokimal in ti priporočil, da le vstopiš v kopališče ter ti povedal za arheologov najljubši kotiček, kjer ga boš zagotovo našla. Povedal ti je tudi, da ima kopališče sicer vstopnino, a da je zelo nizka in da ti jo bo arheolog gotovo povrnil, če boš delala zanj. Po izmenjavi še nekaj vljudnih fraz je odšel, ti pa si se napotila proti vhodu.
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Sameli
Vilinka
Vilinka
Sameli


Female Prispevkov : 15
Starost : 26
Lokacija : Na koncu mavrice :D
Registracija : 15/12/2014

Statistika
Status: Berač
Denar: 7.238

Kopališče Kaplja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kopališče Kaplja   Kopališče Kaplja Icon_minitimePon 19 Jan 2015 - 16:24

Sameli se je naslanjala na mrzel zid in opazovala mimoidoče. Nekateri so jo le ošvrknili s pogledom ali se sploh ne menili zanjo. Počasi se je naveličala in že hotela oditi. Do nje stopi starejši gospod. Bil je zelo prijazen in je Sameli povedal kje lahko najde tega arheologa. Lepo se mu je zahvalila tudi za brezplačno vstopnino. Pred vrati se je še malo obotavljala, potem pa pogumno vstopila. Na sredini je bilo velik bazen. Šla je po poti, ki jo je pripeljal do več privatnih bazenčkov. V enem od njih naj bi bil arheolog. Dobro si je ogledala ljudi. Očiten je bil nek moški, ki je izgladal malo živčen. Vedno znova je pogledoval naokrog, kot bi nekoga pričakoval. Sama sebi se je nasmehnila: Ta bo pravi.
S hitrim korakom je stopila do bazenčka in ga vljudno pozdravila. Predstavila se mu je in razložila zakaj je prišla.
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Kopališče Kaplja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kopališče Kaplja   Kopališče Kaplja Icon_minitimePon 19 Jan 2015 - 21:24

Arheolog ti je dovolj prijazno odzdravil in z rahlo nagnjeno glavo čakal, da mu poveš kaj več o sebi in o tem, kako si se znašla tam. Videlo se mu je, da ni pretirano gostobeseden tip človeka.

[Ok, nekaj malega pojasnil glede poteka nalog: moji posti naj bodo samo tvoja usmeritev. Na tisto, kar jaz napišem, se ti odzoveš, torej opišeš svoje misli, odzive, itd. Ampak to ne pomeni, da ti je dovoljeno pisati samo o tem! Ta vstop v kopališče bi lahko bolj podrobno opisala, čeprav je kar v redu, ampak pogovor z arheologom bi pa lahko začela! Torej, pogovori bodo potekali v eksplicitni obliki, tako da ni dovolj samo 'razložila mu je' ... Ti kar dobesedno napiši, kaj si mu razložila, prav? Smile Drugače tudi jaz ne bom znala odgovoriti.
Nenapisano pravilo je, da naj bi bili tvoji posti znatno daljši od sodb. Reciva, vsaj dvakrat daljši. Bo šlo? Za opisovati imaš veliko možnosti - okolico (kaj vidiš, slišiš, ...) o čem razmišljaš, kaj počneš (tudi npr. telesno govorico v smislu 'prekrižala je roke', 'vzravnala se je', itd.), kakšni se ti zdijo ljudje, možnosti je ogromno. Smile
Mimogrede, narobe si razumela, vstopnino moraš vseeno plačati. Ti bom odštela denar. Smile]
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Sameli
Vilinka
Vilinka
Sameli


Female Prispevkov : 15
Starost : 26
Lokacija : Na koncu mavrice :D
Registracija : 15/12/2014

Statistika
Status: Berač
Denar: 7.238

Kopališče Kaplja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kopališče Kaplja   Kopališče Kaplja Icon_minitimeTor 20 Jan 2015 - 20:55

Sameli se mu je predstavila in razložila zakaj je prišla. "Pozdravljeni," je vedro pozdravila. Arheolog jo  je le kratko ošinil s pogledom in se zazrl v točko  v daljavi, ki jo je videl le on. Nekje v bližini se je  zaslišal glasen smeh starejših gospeh, ki so lezle v vodo. Nasmehnila se jim je. "Dober dan! Sem Sameli. Prišla sem zarasi naloge, saj veste, tiste, naj bi pomagala in asistirala pri nekem arheologu. Videla sem oglas in...ja,  zdaj sem tu." Tokrat ji je namenil malo daljši ocenjujoč pogled: "Vilinka si," je ugotovil.  Sameli se je nagonsko dotaknila svojih špičastih ušes. Kljubovalno je prekrižala roke. "Imate slučajno kaj proti," je osorno vprašala. Arheolog se je le nasmehnil in odkimal z glavo:"O, ne, ne.... Le veš, arheologi radi svoje ugotovitve povemo na glas, tako si določene stvari lažje zapomnemo..." Z roko se je potrkal po glavi in se nasmehnil.
Pogledala je okoli. Premišljevala je o njegovih besedah. Namenila mu je dolg ocenjujoč pogled. Zanimiv človek, si je rekla in odobravajoče spustila roke. Njen pogled so ponovno pritegnile vreščujoče gospe v glavnem bazenu in stari ugledneži v privatnih bazenčkih, ki so se pritoževali nad hrupom. Nestrpno se je prestopila. Pramen las, ki ji ji padel na oči, si je zataknila za uho. Trenutek kasneje ga je spet spustila, saj kot vilinka ni želela pritegniti preveč pozornosti. "Torej...," je rekel arheolog. "Torej....", je ponovila Sameli, "...kakšna je moja naloga? Kako vam lahko pomagam, gospod?" Počepnila je, si sezula lahne sandale in namočila noge v vodo. Zavzdihnila je. Arheologa je radovedno pogledala. Ob misli, da bo asistentka pravemu arheologu, jo je oblil občutek vznemirljivosti.


[upam, da je dovolj dolgo in ok Wink ]
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Kopališče Kaplja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kopališče Kaplja   Kopališče Kaplja Icon_minitimeSob 24 Jan 2015 - 20:39

"No," je pokimal arheolog, "asistirala mi boš pri mojih raziskovanjih. Gotovo si izvedela, da delam bližje reki, kjer je stala prvotna naselbina, iz katere je nastal Ethir. O tej je zelo malo zapisov in ne vemo še, zakaj so jo pozneje na novo zgradili tu, kjer smo zdaj. Zaenkrat so moja hipoteza občasne poplave reke - dokaze pa še iščem, čeprav je to težko videti. Poznejše poplave so nanesle plast mulja in rečnega peska na ruševine zapuščenega naselja, zato moramo zdaj izkopavati, da bi ga lahko preučevali." Govorjenje o raziskavah mu je prižgalo iskrice v očeh. "Imela boš raznolike naloge, vse niti ne bodo povezane z arheologijo. Trenutno izkopavam občutljive predmete in treba je biti zelo previden pri delu z njimi."
Naslonil se je nazaj in uživaško zaprl uči v toplem bazenčku. "Danes še uživaj, izkoristi kopališče, če želiš, jutri pa se zgodaj zjutraj prikaži ob reki, kjer delam." Pojasnil ti je, kako priti do tam in dodal: "Sam trenutno prenočujem v šotorčku pri reki, da si prihranim vsakodnevno pešačenje do tja, kajti moja kolena niso več to, kar so bila ... Pri mojem delu se veliko kleči," se je nasmehnil. "Tebi pa tega ni treba. Moja hiša je v bližini tega kopališča in je trenutno prazna, tako da se lahko nastaniš v njej, če ti seveda ni neprijetno." Na kratko ti je pojasnil, kako in kaj, in ti izročil ključe.

[No, to je pa čisto drugače. Odličen post! Se vidi, da si se potrudila. Edino pri treh pikah bodi previdna, med njimi in besedo je vedno presledek.
Sicer pa napiši še en post tu, v kopališču, naslednjega pa nato v temi Reka Dagorlad. Opiši, kako si prišla tja, kaj si videla, kako se ti je zdelo itd. Smile]
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Sameli
Vilinka
Vilinka
Sameli


Female Prispevkov : 15
Starost : 26
Lokacija : Na koncu mavrice :D
Registracija : 15/12/2014

Statistika
Status: Berač
Denar: 7.238

Kopališče Kaplja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kopališče Kaplja   Kopališče Kaplja Icon_minitimePon 26 Jan 2015 - 15:47

Sameli so se zasvetile oči. Z nogami je počofotala po vodi. Prav videlo se je kako arheolog uživa v govorjenju o svojem delu. Kaj šele, ko je na delu... si je mislila.... "Veste, tole z krhkimi predmeti, lahko vam pomagam, veste. Lahko mi zaupate...," je rekla, saj se ji je zdelo, kot bi to delo zaupal le človeku, pa še to, le če bi bil resen arheolog. "Ne, raje ne," je rekel, kot da bi bili ti predmeti sveti.
"Pa saj so le predmeti, pač kose gline." Tokrat ji je arheolog namenil grd pogled: "Ne govori tako o njih...!" Zarotniško jo je pogledal, potem pa zašepetal: "In niso vsi iz gline..." Karkoli, si je mislila. Arheolg se je stegnil po brisači, potem pa zlezel iz bazena. "Se vidiva, pri reki Dagorlad, glej, da boš točna." Pomahal ji je, potem pa se počasi odpravil proti izhodu. Nekaj časa je še namakala noge, potem pa obula sandale. Šla je proti izhodu. Tam je bil tisti prijazen gospod, ki ji je  pomagal najti arheologa. Pokimala mu je v pozdrav. Malo je oklevala, potem pa spet pristopila do njega. "Oprostite, a spet bi potrebovala vašo pomoč" Zardela je.
"Z veseljem. Kako pa lahko zdaj pomagam?" "Ne vem, kako se pride do reke Dagorlad... Vilinka sem in se ne znajdem najbolje v človeških mestih..." Gospod se je nasmehnil. Tokrat ni rekel nič, le z roko je pokazal v smeri ceste. V pozdrav sta si pokimala, potem pa je Sameli stopila skozi vrata in šla mimo mesta, kjer je sedela, medtem ko je čakala na arheologa.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kopališče Kaplja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kopališče Kaplja   Kopališče Kaplja Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kopališče Kaplja
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
RPG Forest :: Človeška mesta in vasi :: Ethir-
Pojdi na: