RPG Forest
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dodajmo domišljiji sanje, razkošna krila in tvegajmo let :)
 
KazaloPortalLatest imagesRegistriraj sePrijava

 

 Predstavitev Vmešavatelja

Go down 
AvtorSporočilo
Vmešavatelj
NPC
Vmešavatelj


Prispevkov : 2
Lokacija : Vsepovsod in nikjer
Registracija : 09/09/2013

Predstavitev Vmešavatelja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Predstavitev Vmešavatelja   Predstavitev Vmešavatelja Icon_minitimePon 21 Jul 2014 - 21:59

Največ bitij razmišlja o meni pod imenom 'bog', a te besede ne maram pretirano. Iz mene so naredili bistveno več, kot sem - pripisali so mi na primer dovolj domišljije za izdelavo tega čudovitega sveta, kar niti približno ni moje delo -, poleg tega pa so mi prilepili cel kup lastnosti, ki me niti slučajno ne opisujejo. Brezmejna dobrota, na primer, usmiljenost, odpuščanje - kakšen teater! Kakopak pa imam kar precejšnji delež moči, ki mi jih pripisujejo in živim dušam neznansko rad mešam štrene. Njihovo življenje bi bilo brez mene dolgočasno in preveč predvidljivo, tako pa se igram z njimi in jim kdaj pa kdaj začinim dan. Prikazujem se v različnih oblikah, ali pa ostajam neviden. Včasih se ne soočim neposredno z bitji, ampak jim le nastavim določene prepreke na njihovo pot - metaforično ali dobesedno - in se zabavam ob njihovih obupanih poskusih, da bi se rešili. Ne razumite me narobe - nisem zloben ali privoščljiv sam po sebi. Te zemeljske opredelitve me ne zadevajo. Včasih se odločim za popolnoma obraten pristop in za nesrečno bitje uredim zasuk, ki mu koristi in ga razveseli. Res pa je, da so ljudje mnogo bolj zanimivi ko se soočajo s težavami, saj 'srečna naključja' prevečkrat vzamejo za samoumevna in to mi ni preveč pogodu. Da, nekoliko sem nečimrn, kar je še ena lastnost, ki mi je zavzeti verniki ne bi nikdar pripisali. Še nekaj, kar me ne zadeva, so smešne opredelitve in razdelitve bitij med dobre in zle, svetle in temne. Za nobeno stran se ne bi opredelil in njihove male vojne so mi kvečjemu zabavne. Poštenjak ali slepar, zmikavt ali delaven kmet, ni ga, ki bi mu ponagajal ali pomagal rajši kot drugim. Sam si najraje pravim Vmešavatelj. Ljudje in škratje, na primer, so me poimenovali z drugimi imeni. Ljudstva so se skozi zgodovino obnašala podobno neumno; menila so, da me morajo častiti, da bi bil z njimi bolj milosten. Sčasoma so začeli častiti tudi to, kar nisem, me imenovati za stvaritelja, mi pripisovati vedno več odgovornosti za srečo in nesrečo v njihovih življenjih, me imenovali upravnika njihove usode.
Niti blizu, Forestčani. Jaz se samo rad malo ... vmešam. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
 
Predstavitev Vmešavatelja
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
RPG Forest :: Ogrevanje :) :: Vse o Forestu-
Pojdi na: