RPG Forest
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dodajmo domišljiji sanje, razkošna krila in tvegajmo let :)
 
KazaloPortalLatest imagesRegistriraj sePrijava

 

 Mnenja o pisanju

Go down 
+11
Luthien
Armadal
Tendras Alvador
Ull
Tronir
Alaphos
Belree
Amethyst
Immer
Framling
Leassi
15 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimePon 13 Feb 2012 - 23:32

Tema, namenjena v uporabo tako vam kot adminom. Tukaj lahko pohvalite sopisca (ali tudi kateregakoli drugega pisca) zaradi dobrega posta, prav tako pa ga lahko opozorite na neustrezne dele posta, pisanje za druge like, poveličevanje svojih sposobnosti in ostale napake.
Admini tu lahko opozorijo na pisanje, ki je v neskladju z zasnovo foruma ali s točkami ter statusom lika, povejo pa lahko tudi, če je kdo močno napredoval v pisanju in mu predlagajo, da zaprosi za napredovanje. Pa ne samo admini; vse našteto lahko medsebojno počnete tudi uporabniki! Verjamem, da ima še veliko večji učinek, če te pohvali sopisec, kot pa admin, zato bi bila to dobra spodbuda.

Seveda lahko tudi člani kritizirate admine, npr. njihove RPG sodbe ali novoodprte teme v Neznanih deželah Wink

Glavni namen te teme je, da izboljšujemo eden drugega. Ne bojte se je uporabljati in močno upam, da ne boste užaljeni zaradi morebitnih kritik. Forest je tukaj zato, da vsi skupaj postanemo izjemni pisci, in to nam ne bo uspelo, če ne bomo delili mnenj Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Framling
Čarovnik
Čarovnik
Framling


Male Prispevkov : 166
Lokacija : Valinor
Geslo : It's the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more.
Registracija : 30/12/2010

Statistika
Status: Pomočnik
Denar: 17.230

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeTor 14 Feb 2012 - 6:27

Pa otvorimo to temo. Vsekakor moram pohvaliti Immer in to ne samo zato, ker sva se pogovarjala o učenju, ampak ker se mi zdijo njeni posti za začetnika fantastični. Čeprav ni vse samo v dolžini, me že sama dolžina njenih zadnjih postov prijetno preseneča, saj pri novincih kaj takega redko vidiš. Poleg tega so zanimivi tudi po vsebini, saj vanje vključuje tako svoje misli in občutke, kakor tudi dogajanje v okolici in to na primeren način preplete. Treba bi bilo samo še odpraviti določene pravopisne napake, ki se občasno pojavljajo v njenem besedilu, pa bi zlahka konkurirala starejšim piscem.
Glede pravopisnih napak bi ti svetoval, da pred objavo post še enkrat dobro preletiš in zamenjaš posamezne besede oziroma kakšen stavek še dopolniš z izpuščeno besedo. Če kaj izpustiš ni nič hudega, saj boš s preverjanjem vedno bolj pozorna in vedno manj napak se ti bo izognilo.

Upam, da se po moji pohvali tvoje pisanje ne bo obrnilo navzdol. Kar tako naprej. Wink
Nazaj na vrh Go down
Immer
Čarovnica
Čarovnica
Immer


Female Prispevkov : 119
Starost : 28
Geslo : Life's a bitch and then you die. Any questions?
Registracija : 26/01/2012

Statistika
Status: Vojak
Denar: 29.500

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeTor 14 Feb 2012 - 18:46

Hvala, hvala Smile Ja, tole je prišlo povsem nepričakovano, pa mi je polepšalo dan (vsaj kolikor ga je za zdaj še ostalo). In predvsem si ne bi mislila da se bo moje nakladanje komu zdelo zanimivo, in ja, v zadnjih, daljših postih ga je več kot preveč ;P Ja, pravopisnih napak se pravzaprav šele sedaj zavedam, seveda se bom potrudila da jih bo vedno manj, najlepša hvala za opozorilo. No, tako ali tako imam že prevelik ego Wink
Nazaj na vrh Go down
Framling
Čarovnik
Čarovnik
Framling


Male Prispevkov : 166
Lokacija : Valinor
Geslo : It's the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more.
Registracija : 30/12/2010

Statistika
Status: Pomočnik
Denar: 17.230

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeTor 6 Mar 2012 - 18:09

Moja tokratna objava se nanaša na Etheleno. Tvoji posti so mi zelo všeč, še posebej v zadnjih si se potrudila in bogato razpisala o občutkih pri pogovorih s kobilo. Ena stvar pa me vseeno moti in bi jo rad izpostavil. Zdi se mi, da svoj lik preveč izoliraš v razmerju do drugih in preveč pozornosti namenjaš svoji kobili. Zdaj se ne bom spuščal v to, ali je pogovarjanje z običajnimi konji sploh mogoče, ampak bi ti svetoval, da konja spravi bolj v ozadje ter se osredotoči na žive pisce, ki jih je na nalogi kar nekaj.
Verjemi mi, da znajo biti taki pogovori mnogo bolj zanimivi, še zlasti če z nekom obujaš spomine kot si to počela na travniku. Nič hudega, če je tvoj lik bolj zadržan in ne spada med najbolj socialne osebe, tudi taki liki imajo čutila in še bolj zaznavajo okolico, kot zgovorni in družabni.
Na ta način aktiviraš tudi druge pisce, jih vpleteš v pogovor in popestriš celotno dogajanje. Poskusi enkrat za spremembo pisati na tak način, izgubiti ne moreš ničesar. Smile
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeTor 6 Mar 2012 - 18:20

Hvala, resno bom vzela tvoj nasvet in se potrudila, saj se želim izboljšati. Še enkrat hvala,
Nazaj na vrh Go down
Framling
Čarovnik
Čarovnik
Framling


Male Prispevkov : 166
Lokacija : Valinor
Geslo : It's the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more.
Registracija : 30/12/2010

Statistika
Status: Pomočnik
Denar: 17.230

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeSre 7 Mar 2012 - 12:00

Ni za kaj, dolgoletne RPGjevske izkušnje je prijetno s kom deliti. Smile
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeČet 8 Mar 2012 - 21:08

Se strinjam s Framlingom. Super se mi zdi, da lik v postih karakterno razvijaš Smile Prav tako mi je všeč pri Immer, da si zelo realna glede svojih magičnih sposobnosti. Tako se RPG naredi precej bolj živ.^^
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimePet 9 Mar 2012 - 20:56

Opazila sem dve taki napaki, ki se včasih ponavljata pri nekaterih, pa bi rada opozorila na to Smile

1. Premi govor, vključen v stavek: "Primi tole." Ji je rekel. je narobe. Kadar se stavek v premem govoru konča s piko in se nadaljuje v stilu 'ji je rekel', 'je pripomnila', se namesto pike naredi vejica, za vejico narekovaj, nato presledek in nadaljevanje stavka z malo začetnico. Vprašaje in klicaje pustimo, a še vedno je za narekovajem mala začetnica.
Pravilni primeri:
"Primi tole," ji je rekel.
"Se mi ne boš pridružil?" ga je vprašala.
"Kakšna predrznost!" je vzkliknil.


2. Copy-paste besed nekoga pred tabo. Tole je pa čisto enostavno: Ne tega počet. S tem si samo podaljšujete poste na račun pisanja drugih, kar ni ravno častno Wink
Primer - nekdo pred tabo napiše: Pogledal sem jo in se zgrozil nad njenim oblačenjem. "Se ti ne zdi, da bi lahko nosila malo daljša krila?"
Slab odziv: Pogledal me je in mi rekel: "Se ti ne zdi, da bi lahko nosila malo daljša krila?" Zgroženo sem ga pogledala in mu vrgla v nos ...
Dober odziv: Pogledal me je in mi vrgel v obraz dolžino mojega krila. Seveda se mi je taka kritika zdela nedopustna, zato sem mu vrgla v nos ...

Torej, ne samo da je navadno kopiranje - še vašo ustvarjalnost zatira! Ne prepišite besed, napišite vaš čustven odziv nanje. Če bo koga zanimalo, kaj je bilo izrečeno, lahko vedno pogleda v prejšnji post Smile
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Immer
Čarovnica
Čarovnica
Immer


Female Prispevkov : 119
Starost : 28
Geslo : Life's a bitch and then you die. Any questions?
Registracija : 26/01/2012

Statistika
Status: Vojak
Denar: 29.500

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeNed 11 Mar 2012 - 14:35

Huala Leassi Smile Za pohvale pa tudi za napake...

No jest se pa morm opravičt ker pač tok kompliceram okol ran na gležnjih.. na začetku so ble pač mišlene kot navadne zareze, pol je pa moja domošljija vse skupi zakomplicerala Embarassed
Nazaj na vrh Go down
Amethyst
Čarovnica
Čarovnica
Amethyst


Female Prispevkov : 4421
Starost : 29
Lokacija : Behind your back.
Geslo : Manipulate me, if you can!
Registracija : 28/06/2008

Statistika
Status: Ropar
Denar: 37.421

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeSob 17 Mar 2012 - 20:25

Tokrat bi pa jaz pohvalila Belree.
Ker sem res uživala v tvojem postu.
Prvi odstavek mi je itak všeč. Drugače pa se mi zdi da si zelo lepo opisovala, ne zategnjeno, tako da ne deluje nakladaško, še vedno dobro opisano in lepo za brat. Dobro opisana okolica in tudi mi je všeč ker je veliko Belinih čustev notri.
Se mi zdi fanj napisano res. ^^
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeNed 15 Apr 2012 - 16:42

Posti svetlostrancev na nalogi so me izjemno pozitivno presenetili.
Dokazali ste, da znate opisovat, ma kaj znate - obvladate! Smile Opisi tistega gozda so tako pristni, da te kar povleče tja noter, ko jih bereš.
Kar tko naprej.^^
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Belree
Moderator
Moderator
Belree


Female Prispevkov : 2622
Starost : 26
Lokacija : Lossernach
Geslo : If you speak not, you cannot speak evil.
Registracija : 27/12/2010

Statistika
Status: Morilka
Denar: 40.750

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimePon 16 Apr 2012 - 5:09

uu metka šele zdele sm opazla tole Smile Hvala ane Very Happy men se tisti zadnji post ne zdi dober, sploh proti koncu, ki sem že hitela Smile
Nazaj na vrh Go down
Amethyst
Čarovnica
Čarovnica
Amethyst


Female Prispevkov : 4421
Starost : 29
Lokacija : Behind your back.
Geslo : Manipulate me, if you can!
Registracija : 28/06/2008

Statistika
Status: Ropar
Denar: 37.421

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimePon 16 Apr 2012 - 17:42

Ni za kej. Nevem meni je bil všeč Smile
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimePet 4 Maj 2012 - 19:47

Ta del svetlostranske naloge je bil zame neke vrste test, da bi videla, kako se boste odrezali pri opisovanju, ki je čisto nekaj novega v našem RPG-ju.

Ethelena - Niti nisi posvečala pozornosti opazovanju in opisovanju okolice.
Immer - Dober poskus opisovanja, ampak v opise preveč vključuješ sebe in premalo dejstva o okolju. Opisovanje občutkov lika je sicer super, ampak ne, ko mora nekdo iz tega sestaviti opis nove teme. Smile
Arbeah - Pristno si poustvarila splošen vtis, vzdušje v gozdu, medtem ko ti na dejstvih še malo zmanjka, čeprav si jih vključila več kot večina.
Framling - Verjetno še najboljše opisovanje - veliko dejstev, ki so enakomerno razporejena po postu. Uspelo ti je ustvariti zelo prepričljivo sliko tajge.
Tronir - Zelo subjektiven opis, ki je sicer super, a za odpiranje nove teme nekoliko neuporaben.
Luciane - Opis gozda je bolj kot ne nakazan, vključuje premalo detajlov.
Morskow - Precej skopo; poskusi ne le ponavljati za prejšnjimi pisci in bodi bolj izviren (vemo da znaš Smile).

Vključujte barve, oblike, vonje; oprijemljiva dejstva, ki bodo spadala tudi v opis nove teme, ne le v vaš post Smile

Sicer pa, tako mimogrede mi je bilo zares prijetno brati tvoj zadnji post, Immer. Imaš nek zanimiv stil pisanja, tekoč; pa všeč mi je da uporabljaš prispodobe, ki dvigujejo jezik Smile

Napotek za nadaljevanje naloge; nadaljujete v temi Tajga. Tukaj bi se še zahvalila Armadalu, ki si je vzel čas in odprl temo, ko me ni bilo doma - res, hvala! sunny
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimePet 28 Dec 2012 - 19:57

Tronir, v prejšnjem postu tukaj sem kritizirala tvojo subjektivnost pri opisih za nove teme. Tokrat - pri opisovanju Nordijskega varuha - sem bila precej bolj navdušena. Dejstev sicer še vedno ni veliko, so pa precej bolj zgoščena in eksplicitno zapisana, tako da super. Poskusi še delati na tem (opisal bi lahko še obliko gore, njeno poraščenost, kako zgleda gozdna meja, kakšna je značilna favna in flora, kakšne oblike je vrh itd.) - saj ne da bi moral vključiti vse to, samo za razmislek, koliko se da. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeSre 9 Jan 2013 - 14:43

Tokrat bi povedala nekaj o Alaphosu. Že čist od začetka se mi je zdelo fascinantno, kako si se prijavil na skoraj čisto neaktiven forum in začel skoraj brez sopiscev ustvarjati zares kvalitetne poste. Predvsem me je navdušilo to, kako si se vživel v raso džinov, ki ne vem če je že kdaj bila prisotna na naši RPG sceni. Pišeš torej v skladu z raso, v skladu s karakterjem in v okviru nekih realnih sposobnosti berača - super! Zato ti predlagam, da le še napiši kakšen post, potem pa kar brez oklevanja zaprosi za prvo napredovanje, ker si brez dvoma zrel zanj. Smile

P.S. Ta tema je čisto zares namenjena vsem! Wink Izkoristite jo.
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Alaphos
Džin
Džin
Alaphos


Male Prispevkov : 749
Lokacija : Za sedmimi gorami in devetimi vodami in pri prvem kresu levo.
Geslo : Kill him! Kill him to the death! For the king! King of SPAM!
Registracija : 28/11/2012

Statistika
Status: Vojak
Denar: 7.160

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeSre 9 Jan 2013 - 17:02

Hvala!

Čeprav sam mislim, da so moji posti (vsaj v primerjavi z življenjepisom) dokaj slabi.
Nazaj na vrh Go down
http://www.bukvarna.si
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeSre 9 Jan 2013 - 20:45

Jah sej, ko sm govorila o postih, sem imela v mislih tudi (mogoče celo predvsem) tiste v življenjepisu, ker tam se to pisanje v skladu z raso še najbolj odraža. Za poste same pa ne bi rekla da so slabi, samo manjka ti še dogajanje in kakšen sopisec, da bojo dajši in bolj razgibani, ampak to je čist logično. Itak da imaš še ful prostora za izboljšave, tko kot vsi, ampak zaenkrat je super. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeNed 13 Jan 2013 - 1:04

Tokrat bi pokomentirala Ull. Ful mi je všeč, da si se spet lotila pisanja in vse to. Res imaš veliko domišljije, dogajanje se zdi realno, opisovanje je tekoče, neprisiljeno, lepo vključeno v post. Vendar ti mogoče ne bi škodilo, če bi vse skupaj še enkrat prebrala, predvsem zaradi zatipkanih napak, vejic in kakšnih čisto čudnih stavkov.

bojo - bodo
na njo - nanjo
prekrišala - prekrižala
čudeš - čudež
prejšni - prejšnji
bolj redkejši - redkejši

Ampak to niti približno ni tako pomembno, kot vse tisto iz začetka. Tudi tebi priporočam, da zaprosiš za napredovanje, ker zanj sigurno pišeš dovolj dobro in si ga predvsem zaslužiš. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeNed 13 Jan 2013 - 5:48

se strinjam, tud jz bi pohvalu Ullino pisanje - ušeč mi je opisovanje okolice ter kako je svoj lik prepletla z najdenimi rečmi/okolico ter realnim stališčem znanja, ki bi ga njen lik lahko posredoval
Nazaj na vrh Go down
Ull
Vilinka
Vilinka
Ull


Female Prispevkov : 541
Starost : 31
Lokacija : Araw
Geslo : Me gusta :3
Registracija : 02/02/2012

Statistika
Status: Hlapec
Denar: 12.750

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeNed 13 Jan 2013 - 9:43

uff Shocked Hvala obema in se bom potrudila in si zapomnila:

Leassi je napisal/a:

bojo - bodo
na njo - nanjo
prekrišala - prekrižala
čudeš - čudež
prejšni - prejšnji
bolj redkejši - redkejši

=)
Nazaj na vrh Go down
http://crazy-limi.blogspot.com/
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeNed 13 Jan 2013 - 10:43

Smile

Tendras, ti pišeš sicer dobro in doživeto, ampak vsaj mene precej motijo te tvoje dolge, konfuzni povedi, ki niso ločene z vejicami tko, kot bi bilo treba in so zato precej nepregledne. Posledica je, da se na hitro sploh ne da brati tvojih postov, ker se človek kar zgubi v povedih. Bom dala nekaj primerov.

Približal se je človeku z gorečo roko, jo prijel ogledoval si jo je spraševal o njej.
V tej povedi maš kar 4 povedke: približal, prijel, ogledoval, spraševal. In samo eno vejico!
Boljše: Približal se je človeku z gorečo roko, jo prijel, si jo ogledoval in spraševal o njej.
Sicer je to še vedno precej neroden stavek, je pa vsaj slovnično pravilen.

Med tem, ko se je nekdo pogovarjal z gostilničarjem se je Tendras počasi obrnil da bi videl kdo je.
1. Medtem se piše skupaj
2. Medtem ko je dvodelni veznik in vmes nikoli nima vejice.
3. Imaš tri povedke: pogovarjal, obrnil, videl, zato rabiš tudi tri stavke, ločene z dvema vejicama.
Boljše: Medtem ko se je nekdo pogovarjal z gostilničarjem, se je Tendras počasi obrnil, da bi videl kdo je.

Ko ga je pozdravil mu je Tendras odgovoril "Dober večer ob tej pozni uri, sem Tendras." malo je pomislil potem pa nadaljeval" Včasih sem živel v gozdu sedaj pa bi rad spoznal lepote vsega sveta. Ko sem te videl sem si rekel, moram spoznati tega človeka ki obvladuje ogenj."
1. Pozdravil in odgovoril sta dva povedka, torej mora biti vmes vejica.
2. Premi govor na tak način se tvori z dvopičjem.
3. Če je pred narekovajem PIKA, naslednji stavek začneš z veliko začetnico!
4. Spet imaš povedka pomislil in nadaljeval, zato rabiš vejico vmes.
5. Pred naslednjim stavkom bi spet rabil dvopičje, za njim pa presledek in šele nato narekovaj! Narekovaj se mora stikati z govorjenim besedilom!
6. Živel in rad spoznal sta spet dva povedka, med katerima manjka vejica.
7. V zadnji povedi: videl in rekel sta dva povedka. Vejica.
8. sem si rekel, moram spoznati ... Dve možnosti: sem si rekel, da moram spoznati ... (odvisni govor) ALI sem si rekel: "Moram spoznati ... (premi govor). Nekaj vmes pa ne gre.
9. In še zadnjič: povedka moram spoznati in obvladuje. Vmes je spet vejica.

Ko ga je pozdravil, mu je Tendras odgovoril: "Dober večer ob tej pozni uri, sem Tendras." Malo je pomislil, potem pa nadaljeval: "Včasih sem živel v gozdu, sedaj pa bi rad spoznal lepote vsega sveta. Ko sem te videl, sem si rekel, da moram spoznati tega človeka, ki obvladuje ogenj."

"Oprostite ampak sem zelo lačen bi se prosim premaknila do pulta." je rekel in se odpravil proti pultu.
1. Vejice po zgledu iz prejšnjih primerov.
2. bi se premaknila je vsekakor vprašanje. Tu moraš narediti vprašalno poved.
3. Če premi govor nadaljuješ z 'je rekel', 'je povedal' ipd., NE SME BITI PIKE pred narekovajem, temveč vejica. Takole: pulta," je rekel. Če pa imaš na koncu povedi vprašaj ali klicaj, ga lahko pustiš in nadaljuješ z malo, tako kot v popravljenem primeru.
Boljše: "Oprostite, ampak sem zelo lačen. Bi se prosim premaknila do pulta?" je rekel in se odpravil proti pultu.

... se moram še naspati.« Mu je rekel ...
1. Premi govor z vejico in malo začetnico, kot sem razložila prej.
2. Ne uporabljaj različnih narekovajev! Če delaš ", ne začni kar naenkrat s «.
Boljše: ... se moram še naspati," mu je rekel ...

... je rekel medtem ko se je ulegel se pretegnil še enkrat zazehal in zaspal.
Ta mi je pa zmagovalen. 5 povedkov in niti ene vejice! Very Happy
Boljše: ... je rekel, medtem ko se je ulegel, se pretegnil, še enkrat zazehal in zaspal.

Upam, da boš to vzel kot pozitivno kritiko in možnost za popravek - nisi edini Smile. Vsi, ki imate težave z vejicami, se lahko iz tega posta veliko naučite!
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Belree
Moderator
Moderator
Belree


Female Prispevkov : 2622
Starost : 26
Lokacija : Lossernach
Geslo : If you speak not, you cannot speak evil.
Registracija : 27/12/2010

Statistika
Status: Morilka
Denar: 40.750

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeNed 13 Jan 2013 - 10:54

Tak primer sm tudi jst ja. :S

Dej se meni popravi Smile
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeNed 13 Jan 2013 - 10:57

Bom si vzela čas enkrat, čeprav pri tebi ne opažam toliko napak. Sicer ne danes, ampak dobiš. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Tendras Alvador
Človek
Človek
Tendras Alvador


Male Prispevkov : 148
Starost : 28
Geslo : Nikoli ne vemo dovolj da bi bili lahko pesimisti.
Registracija : 30/12/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 4.900

Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitimeNed 13 Jan 2013 - 10:58

Sej nevem a smo mi to u šoli kej povedal. haha Very Happy Very Happy
Drgač pa hvala da si si uzela čas use tole napisat, bom probov tele vejce mau naštudirat. Drgač tole sem pač samo pisou k se mi ni dal razmišlat o vejcah. A če so vejce je dobr poj. K se mi zdi da če je stavk tok zakompliciran je bl zanimiv, kukr če so samo uni ta kratki.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Mnenja o pisanju Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mnenja o pisanju   Mnenja o pisanju Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Mnenja o pisanju
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 4Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
RPG Forest :: Skok v realnost :) :: Klepet o RPG-ju-
Pojdi na: