RPG Forest
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dodajmo domišljiji sanje, razkošna krila in tvegajmo let :)
 
KazaloPortalLatest imagesRegistriraj sePrijava

 

 Znanost

Go down 
+9
Alaphos
Tendras Alvador
Varulv
Armadal
Anyxha
Framling
Tronir
Arbeah
Leassi
13 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AvtorSporočilo
Tronir
Škrat
Škrat



Prispevkov : 5111
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimePet 10 Feb 2012 - 17:59

no, saj že to je zanimivo - konec koncev (naj bi) se je pri tem vse pričelo ane Wink
Nazaj na vrh Go down
Arbeah
Džin
Džin
Arbeah


Female Prispevkov : 61
Starost : 28
Lokacija : {v plamenih}
Geslo : {try to set the night on fire!}
Registracija : 14/01/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 13.250

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeČet 23 Feb 2012 - 19:04

http://press.web.cern.ch/press/PressReleases/Releases2011/PR19.11E.html
To! Very Happy
Meni je bil Einstein vedno simpatičen možiček s takimi elegantnimi teorijami. Mi ni všeč da naj bi se motil Smile
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeČet 23 Feb 2012 - 20:07

sm vidu prej po tvju in mislu zdej po postu napisat sm x)
mi je pa čudn, da nej bi 2x ponovil ta poskus ter obakrat "dokazali", da je ta reč hitrejša od svetlobe ... na koncu je pa sam nek kabel iztaknjen ter gre zato vsa nova teorija v franže - visoka tehnologija, ni kaj Razz
Nazaj na vrh Go down
Arbeah
Džin
Džin
Arbeah


Female Prispevkov : 61
Starost : 28
Lokacija : {v plamenih}
Geslo : {try to set the night on fire!}
Registracija : 14/01/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 13.250

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeČet 23 Feb 2012 - 22:26

Hja no, to je že res, ampak se mi zdi da so po tv malo preveč poenostavili to 'tehnično napako' - kot sem jaz razumela, naj bi bila 2 možna vzroka, eden res povezan z optičnimi kabli, drugi pa z oscilatorjem, oba pa nista dejansko nič drugega kot neka napaka pri sinhroniziranju časov prek GPS-a. Da tako natančno izmeriš čas, moraš imeti bolno točne naprave in zapleten sistem, v katerem ni nič čudnega če pride do napak .. Smile
Nazaj na vrh Go down
Armadal
Admin
Admin
Armadal


Male Prispevkov : 7678
Starost : 28
Lokacija : Toasting in the summer sun.^^
Geslo : Scream, scream, like you would if I ravished your body.
Registracija : 02/02/2009

Statistika
Status: Morilec
Denar: 113.919

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeČet 23 Feb 2012 - 22:29

in glede na to, da so meril italjani ni čudno da so zaj* Razz
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimePet 24 Feb 2012 - 6:35

ja, pri sporočanju časov je bla napaka al kaj
drugače pa niti to še ni povsem čisto nujno ... morda pa so se motili, da je bila napaka Razz
Nazaj na vrh Go down
Arbeah
Džin
Džin
Arbeah


Female Prispevkov : 61
Starost : 28
Lokacija : {v plamenih}
Geslo : {try to set the night on fire!}
Registracija : 14/01/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 13.250

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimePet 24 Feb 2012 - 10:01

Mogoče, ampak res upam da ne. To bi obrnilo celo fiziko na glavo - sam pomisli na vse znanstvenike, ki so celo življenje delali na tem, potem bi pa kar vse šlo v nič ..
Nazaj na vrh Go down
Varulv
Kobold
Kobold
Varulv


Male Prispevkov : 673
Starost : 30
Registracija : 11/02/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 8.000

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimePet 24 Feb 2012 - 10:35

jz pa upam, da ni šlo za napako, ker bi to, če je res hitrejši od svetlobe, odprlo po mojem mnenju čisto nove razsežnosti znanosti ter posledično napredek Smile
Nazaj na vrh Go down
Arbeah
Džin
Džin
Arbeah


Female Prispevkov : 61
Starost : 28
Lokacija : {v plamenih}
Geslo : {try to set the night on fire!}
Registracija : 14/01/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 13.250

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimePet 24 Feb 2012 - 10:58

Dvomim, da bi šlo za napredek, kvečjemu za nazadovanje, ker bi morali v vse teorije vključiti ta ubogi nevtrino, kar bi hkrati skazilo eleganco vsega skupaj. Meni se zdi relativnost noro elegantna - hkrati je briljantna in tako preprosta, da lahko razumem bistvo. To jo dela estetsko, in znanost bi pomoje morala biti estetska. Si že kdaj slišal za Ockhamovo britev? To je načelo, po katerem je bolj verjetna tista teorija, ki je preprostejša in vsebuje manj izjem, terminov in na sploh odvečnosti .. In s pomočjo tega načela so odpravili na primer teorijo, da vsi planeti in sonce krožijo okrog zemlje, ampak se hkrati še vsi vrtijo v majhnih krogih, tako da se v bistvu gibajo v zankah. Seveda je bilo to čisto kompliciranje, da bi pojasnili neko zakoreninjeno prepričanje. Ampak ta model je pravilno pojasnjeval gibanje planetov! Zavrgli so ga s pomočjo Ockhamove britve, ker je bil pač bolj zapleten kot heliocentrični model.

Znanost - Page 2 AACHCJU0
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimePet 24 Feb 2012 - 14:51

nah morda na začetku toda sčasoma bi pomoje napredovali ... mislim saj ni tako grozno, če so se oni motili - pač niso imeli tehnologije, ki jo imamo danes ane
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 25 Feb 2012 - 19:03

Po svoje se strinjam z obema .. Pomoje bi se dalo počasi dosežt nek napredek, ampak sam, če bomo že nehal s tem, kar delamo že celo zgodovino - vedno ko z odkritjem ovržemo neko teorijo, mamo novo teorijo za perfektno in absolutno pravilno, kar ponavadi ni. xD

Ampak Tronir, se ne strinjam s tem o tehnologiji. Ljudje s tem vzvišenim 'včasih so bli neumni ker so bli brez tehnologije' in 'mi se nikoli ne motimo ker imamo tehnologijo' ne bomo prišli prou daleč.
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Varulv
Kobold
Kobold
Varulv


Male Prispevkov : 673
Starost : 30
Registracija : 11/02/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 8.000

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 25 Feb 2012 - 21:25

sej ne trdim, da so bli neumni, ker niso mel te tehnologije temveč samo, da bi z današnjo tehnologijo lahko več dosegli ane Razz zdaleč od tega, so neumni
Nazaj na vrh Go down
Tendras Alvador
Človek
Človek
Tendras Alvador


Male Prispevkov : 148
Starost : 28
Geslo : Nikoli ne vemo dovolj da bi bili lahko pesimisti.
Registracija : 30/12/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 4.900

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 5 Jan 2013 - 18:28

Men se zdi da znanost kr hitr napreduje. sploh v zadnjih časih. Predstavlejte si da so se učasih ubad z vprašanji al zemlja krož okol sonca al sonce okol zemle. Trenutno pa že kr deleč v vesolje vidmo in kmal bomo lahko tud potovali. Baje da načrtujejo do leta 2020 nardil ladjo k bi šla z svetlobno hitrostjo. Ampak pač ne sama ladja ampak bi prostor ukrivil in bi tko sicer z nižjo hitrostje prehitel svetlobo. Tko da če bomo prežvel do 2070 bomo pomoje doživel marsikaj zanimivega, kar mogoče tud ni najbolše. Evil or Very Mad
Nazaj na vrh Go down
Alaphos
Džin
Džin
Alaphos


Male Prispevkov : 749
Lokacija : Za sedmimi gorami in devetimi vodami in pri prvem kresu levo.
Geslo : Kill him! Kill him to the death! For the king! King of SPAM!
Registracija : 28/11/2012

Statistika
Status: Vojak
Denar: 7.160

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 5 Jan 2013 - 18:49

Nič ne more biti hitrejše od svetlobe, razen vesolje.

Torej je edini način za potovanje z nadsvetlobno hitrostjo, neke vrste "stiskanje" vesolje, tako da se vesolje giblje mimo tebe, ti pa le stojiš na mestu in tako, si na koncu na čisto drugem mestu v vesolju.

Ampak to v naslednjih par 100 letih ni mogoče.

Druga interesantna teorija pa so črne luknje, ki bi se jih dalo izkoriščati za pogon (ampak ne v tem stoletju), ampak o tem več drugič.
Nazaj na vrh Go down
http://www.bukvarna.si
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 5 Jan 2013 - 19:17

dejansko se mi zdijo take reči kakor so "ne v tem stoletju" podvsem zgrešene Razz kaj pa več kdaj bojo kaj odkrili - lahko odkrijejo povsem mimogrede že ta mesec kaj eksplozivnega, kar bo v parih letih povzročilo ekstremen razvoj te panoge Razz poglej na primer računalništvo - kar iznenada se je pojavilo in v nekaj letih postalo nekaj na čemur temelji tako rekoč vse dandanes


Nazadnje urejal/a Tronir Sob 5 Jan 2013 - 19:47; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Tendras Alvador
Človek
Človek
Tendras Alvador


Male Prispevkov : 148
Starost : 28
Geslo : Nikoli ne vemo dovolj da bi bili lahko pesimisti.
Registracija : 30/12/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 4.900

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 5 Jan 2013 - 19:34

Nisem reku da je hitrost plovila hitrejša od svetlobe, samo porabi manj časa da pride od točke a do točke b. Ker je prostor dimenzija se jo da ukrivit. Okrog črnih lukenj je prostor močno ukrivljen. Če bi ukrivil prostor od med točko a in b bi tako dobil nekakšen lok. Z vozilom bi potovali po tetivi spvetloba pa mora okrog po loku, kar pomeni da bi mi prišli hitreje na cilj. To je pač teorija nevem kako bojo to nardil ker rabš ogromno energije ampak se strinjam z Tronirjem, glih k sem pisou sem imel v mislih tehnologijo in njen bliskovit razvoj.
Nazaj na vrh Go down
Alaphos
Džin
Džin
Alaphos


Male Prispevkov : 749
Lokacija : Za sedmimi gorami in devetimi vodami in pri prvem kresu levo.
Geslo : Kill him! Kill him to the death! For the king! King of SPAM!
Registracija : 28/11/2012

Statistika
Status: Vojak
Denar: 7.160

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 5 Jan 2013 - 19:56

prostor ni dimenzija, prostor-čas pa je. Tako da bi v primeru ki si ga opisal manipulirali tudi z časom, kar bi botrovalo kar nekaj zanimivim razpletom.
Nazaj na vrh Go down
http://www.bukvarna.si
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 5 Jan 2013 - 20:25

ah upravljanje s časom je pa itak večna debata, ki vsebujejo nešteto če/-jeu Razz
Nazaj na vrh Go down
Alaphos
Džin
Džin
Alaphos


Male Prispevkov : 749
Lokacija : Za sedmimi gorami in devetimi vodami in pri prvem kresu levo.
Geslo : Kill him! Kill him to the death! For the king! King of SPAM!
Registracija : 28/11/2012

Statistika
Status: Vojak
Denar: 7.160

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 5 Jan 2013 - 20:44

Kaj moramo.

Primer klasičnega paradoksa: Greš s časovnim strojem v preteklost, nakar ubiješ tistega ki je izumil časovni stroj, še preden ga je sploh izumil. In zdaj je tu vprašanje: s čim si šel v preteklost, če pa on ni naredil časovnega stroje, ker je bil pod rušo? In je torej le ta lahko še živ, ker ga nisi šel v preteklost fentat, ker ni bilo le tega stroja?
Nazaj na vrh Go down
http://www.bukvarna.si
Tendras Alvador
Človek
Človek
Tendras Alvador


Male Prispevkov : 148
Starost : 28
Geslo : Nikoli ne vemo dovolj da bi bili lahko pesimisti.
Registracija : 30/12/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 4.900

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 5 Jan 2013 - 21:02

Ali niso dimenzije nekako tako premica,ravnina, prostor čas, pa matematično še mnogo naprej? Sem pa gledou na discoveriju tud nekej kako bi vakumov prostor ulekel naprej. Tako bi lahko potovali hitreje od svetlebe. Bistvo je da se dela na temu. Sej sem reku okol 2070 bo kr zanimivo.

Nazaj na vrh Go down
Alaphos
Džin
Džin
Alaphos


Male Prispevkov : 749
Lokacija : Za sedmimi gorami in devetimi vodami in pri prvem kresu levo.
Geslo : Kill him! Kill him to the death! For the king! King of SPAM!
Registracija : 28/11/2012

Statistika
Status: Vojak
Denar: 7.160

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 5 Jan 2013 - 21:04

Vakum ni dovolj močan za kaj takega. Raje uporabi črno luknjo Smile , saj princip je podoben.
Nazaj na vrh Go down
http://www.bukvarna.si
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 5 Jan 2013 - 21:04

mogoče se nič ne spremeni, ker si preprosto zamenjal dimenzijo obstoja ter si prešel v neko vzporedno, kjer so se reči drugače razvijale Razz
Nazaj na vrh Go down
Alaphos
Džin
Džin
Alaphos


Male Prispevkov : 749
Lokacija : Za sedmimi gorami in devetimi vodami in pri prvem kresu levo.
Geslo : Kill him! Kill him to the death! For the king! King of SPAM!
Registracija : 28/11/2012

Statistika
Status: Vojak
Denar: 7.160

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 5 Jan 2013 - 21:06

Dobra ideja,

Mogoče te prestavi v vzporedno dimenzijo, kjer niso nikoli izumili elektrike, zato pa imajo računalnike na parni pogon Razz
Nazaj na vrh Go down
http://www.bukvarna.si
Tendras Alvador
Človek
Človek
Tendras Alvador


Male Prispevkov : 148
Starost : 28
Geslo : Nikoli ne vemo dovolj da bi bili lahko pesimisti.
Registracija : 30/12/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 4.900

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 5 Jan 2013 - 21:10

Je pa tudi zanimivo če bi šli hitreje od svetlobe bi lahko ujeli fotone ki so se odbili od zemlje pred 50 leti in bi tako lahko videli 2 svetovno vojno. Časovni stroj pa mislim da ni mogoč.
Nazaj na vrh Go down
Alaphos
Džin
Džin
Alaphos


Male Prispevkov : 749
Lokacija : Za sedmimi gorami in devetimi vodami in pri prvem kresu levo.
Geslo : Kill him! Kill him to the death! For the king! King of SPAM!
Registracija : 28/11/2012

Statistika
Status: Vojak
Denar: 7.160

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 5 Jan 2013 - 21:12

Morda, bi jo lahko preprečili in s tem spremenili zgodovino in bi tehnologija zaostala za par stoletij.

Namreč vojna je gonilo tehnologije.


(nekaj mi internet šteka, pa mi je še enkrat napisalo tvoj prej objavljen post)
Nazaj na vrh Go down
http://www.bukvarna.si
Tendras Alvador
Človek
Človek
Tendras Alvador


Male Prispevkov : 148
Starost : 28
Geslo : Nikoli ne vemo dovolj da bi bili lahko pesimisti.
Registracija : 30/12/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 4.900

Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitimeSob 5 Jan 2013 - 21:17

hahah ne sem le jest naredu napako k men neki šteka in sem mislu k mi določenih postov ni poslal tud v drugih temah. Sem pa šenkrat napisov poj sem pa spremenu. Laughing No vsekakor je tole zanimiva debata. Kaj pa teleport?
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Znanost - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Znanost   Znanost - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Znanost
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 5Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
RPG Forest :: Skok v realnost :) :: Čvek-
Pojdi na: