RPG Forest
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dodajmo domišljiji sanje, razkošna krila in tvegajmo let :)
 
KazaloPortalLatest imagesRegistriraj sePrijava

 

 Kultura in umetnost

Go down 
+19
Alaphos
Lyan
Artemis
Clarissa
Arbeah
Immer
Luthien
Sabriel
Belree
Anyxha
Amethyst
Framling
Ull
Armadal
Varulv
Tronir
Luciane
Eärédien
Leassi
23 posters
Pojdi na stran : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28  Next
AvtorSporočilo
Luthien
Človek
Človek



Prispevkov : 999
Registracija : 13/08/2010

Statistika
Status: Morilka
Denar: 17.270

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimePet 26 Apr 2013 - 18:13

Mr Daaaaarcy! (to je najboljša stvar k jo loh rečeš s pristnim british accentom XD)
Prevzetnost in pristranost je tok zakon! :3 lih si mi dala idejo da bom to dons zvečer gledala...

Nwm, men so ful hude dobre drame, čeprov Inception mi ni bil tko zelo všeč konec ker niti nisem dojela točno kaj se zgodi... Oz sem že pozabla. Je pa fenomenalen film :3

Al pa Forrest Gump, Pa The Kite Runner... To so drame k se jih res splača videt Smile
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimePet 26 Apr 2013 - 19:06

je gledu kdo Gangsetr Squad? Very Happy zakon film res ej Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimePet 26 Apr 2013 - 20:22

Nisem. Smile

Tole objavljam zato, ker je bila nedavno tukaj debatica o kvaliteti fantazijskih del in tako. Esej sem napisala za slovenščino, fino je bilo, ker sem si lahko res izbrala temo, ki me zanima. Če koga zanima, je vabljen k branju in tudi kakšnemu komentarju. Smile
Attachments
Kultura in umetnost - Page 26 AttachmentFilozofski koncepti delajo sodobno fantazijo enakovredno realistični književnosti.docx
You don't have permission to download attachments.
(22 Kb) Downloaded 8 times
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimePet 26 Apr 2013 - 20:43

damm kje je že 3. letnik Razz

drugače pa zanimivo branje Smile mau me je sicer medlo uso navezovanje na knjige, ker jih ne poznam pa tud drema se mi že kr ampak vsekakor zanimivo Smile pohvaljena dobiš čebelico

čebelica:
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimePet 26 Apr 2013 - 21:01

Sm kr mlada a? Very Happy

Hehe, hvala. Sej men je blo tut dosadno skos dajat te primere, ampak naloga je bil pač primerjalni esej, tko da sm mogla poanto utemeljevat z dvema izbranima deloma in delat tiste vmesne sinteze.

Joj upam da je to fotošop. xD
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeSob 27 Apr 2013 - 4:37

ma ja no mladič Razz Wink

Mja mau je tisto tko tko, k pol začnem razmišlat zravn če sm prebrou al pa če poznam, kar se naveže na kej druzga, itd. nakar se spomnem na besedilo ter naprej berem P:

Zakaj? Ti ni ušeč? :O
Nazaj na vrh Go down
Amethyst
Čarovnica
Čarovnica
Amethyst


Female Prispevkov : 4421
Starost : 29
Lokacija : Behind your back.
Geslo : Manipulate me, if you can!
Registracija : 28/06/2008

Statistika
Status: Ropar
Denar: 37.421

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeSob 27 Apr 2013 - 11:26

Luthien je napisal/a:
Mr Daaaaarcy! (to je najboljša stvar k jo loh rečeš s pristnim british accentom XD)
Totally agree! Vedno ko se pojavi napovedano al nenapovedano vsaj ena reče Mr. Darcy!

Konec od Inceptiona je meni ful dobr. Pol te žre kaj se je dejansko zgodilo ampak vseeno. Konec je ko on zavrti uno vrtavko, ki mu prikaže če je v sanjah al resničnosti in pol je konc filma preden vidiš ali je padla ali se je večno vrtela.

Hmm, esej mi je bil zelo všeč. Se mi zdi, da si lepo predstavila tudi za nekoga, ki knjig ni prebral in ni imrl filozofije. Jaz sem porebrala pol prve knjige od Zemljemorja in prvo od Nicholsona, ampak tolko nazaj, da se ne spomnem skoraj nič več.
Ma to si ti sama povezala filozofijo s temi knjigami ali si imela kakšne iztočnice kje? Mislim si sama ko si braa prepoznala te primere ali kako?
Jaz mislim, da ne bi bla sposobna kej takega napisat.
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeSob 27 Apr 2013 - 11:46

Večinoma sem jih sama prepoznala, pač sej so res očitni in letos mamo filozofijo v šoli. Edino tistega o taoizmu nisem vedela prej in sem mogla malo pobrskat, kaj je sploh to, da sem lahko šla iskat primere, mislim pa, da je bilo nekaj o tem tudi v tisti Kendovi knjigi, ki jo imam v virih. Tudi Države od Platona še nismo jemali in sem to malo povzela. Sicer pa mi je všeč da ti je bil všeč Smile
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Amethyst
Čarovnica
Čarovnica
Amethyst


Female Prispevkov : 4421
Starost : 29
Lokacija : Behind your back.
Geslo : Manipulate me, if you can!
Registracija : 28/06/2008

Statistika
Status: Ropar
Denar: 37.421

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeSob 27 Apr 2013 - 11:52

Ma to si si tko zapomnila, al si šla še enkrat pol brat? Te primere kje so?

Mah, mi in naša filozofija. D:
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeSob 27 Apr 2013 - 11:57

Še enkrat sem brala, ampak sem se dost dobro spomnila vsebine, da sem vedela, kje niso in sem lahko pol masovno spuščala dele zgodb, tako da sm porabila cirka pou ure, da sem diagonalno 'prebrala' posamezno knjigo in poiskala te reči. xD Sej jih je ful izpadlo iz izbora, ker nisem smela preveč nakladat. Sad

A nimate kul profesorja?
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Amethyst
Čarovnica
Čarovnica
Amethyst


Female Prispevkov : 4421
Starost : 29
Lokacija : Behind your back.
Geslo : Manipulate me, if you can!
Registracija : 28/06/2008

Statistika
Status: Ropar
Denar: 37.421

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeSob 27 Apr 2013 - 12:02

Aha, dobro ja.

Ma js bi mogla še fil prvo preletet. Ma tako no, sej razlaga kr ma testi in spraševanja so katastrofa. Test je bil res, točke je delil tako kokr se mu je zdelo dobesedno. Pol niti neki ne pove kaj točno je hotu, za eno vprašanje je prebral odgovor od sošolke ki je mela od unga vprašanja vse točke, ma je blo tko. Mislim nam je dal odlomke in je blo treba razložit za eno, pa druge dve so ble bolj na snov. Ma je blo ful da si mogu sam pogruntat/razmišljat, sej to ni blo slabo, samo pol bi lahko vsaj povedal kaj naj bi napisal pb., ker so bli kaki odgovori ful podobni pa različno točk. Sej razlaga še kr ok, samo tko precej monotono, ne vem...


Tole bi gledala:

Zanimiva tema, pa zasedba je kul.
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeSob 27 Apr 2013 - 14:55

damm kaj bi dou, da bi mi mel filozofijo Razz
Nazaj na vrh Go down
Luthien
Človek
Človek
Luthien


Female Prispevkov : 999
Starost : 27
Geslo : What is dead... MAY NEVER DIE.
Registracija : 13/08/2010

Statistika
Status: Morilka
Denar: 17.270

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeSob 27 Apr 2013 - 19:18

o.O res hudo :3
Nisem nikoli razmišljala o kakršnem koli fantazijskem delu (razen Lotru) tko... Pa res je kul k dober poznam zgodbe in točno štekam kaj si hotla povedat!
(Pa zdej bom šla še enkrat Veterno piščal brat Very Happy)

Uuu mi mamo tok legendarnga prfoksa za filozofijo! Je pa na žalost samo kot izbirni predmet v 3. letniku poleg psihe in soce, tko da nas bo verjetno bolj malo (vsi grejo na psiho)...

Drugač pa zelo priporočam film Good Will Hunting! Od enga mladga genijalca iz zelo težkega okolja. Res je huda drama, pa na momente crkneš od smeha Smile
Nazaj na vrh Go down
Amethyst
Čarovnica
Čarovnica
Amethyst


Female Prispevkov : 4421
Starost : 29
Lokacija : Behind your back.
Geslo : Manipulate me, if you can!
Registracija : 28/06/2008

Statistika
Status: Ropar
Denar: 37.421

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeSob 27 Apr 2013 - 21:15

A res? Mi mamo pa vse tri predmete obvezno.

Drugač za Sherlock & Benedict Cumberbatch fane, tle not je ene par takih za se uscat:

Consider cumbering my batch? Skoraj sem umrla. Laughing
Nazaj na vrh Go down
Luthien
Človek
Človek
Luthien


Female Prispevkov : 999
Starost : 27
Geslo : What is dead... MAY NEVER DIE.
Registracija : 13/08/2010

Statistika
Status: Morilka
Denar: 17.270

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeNed 28 Apr 2013 - 14:51

Ja, js si tud želim da bi jih mel... K me vse troje zanima, imela bom pa samo filozofijo...

Joj, se morm spravit enkat serijo od Sherlocka pogledat!
Nazaj na vrh Go down
Amethyst
Čarovnica
Čarovnica
Amethyst


Female Prispevkov : 4421
Starost : 29
Lokacija : Behind your back.
Geslo : Manipulate me, if you can!
Registracija : 28/06/2008

Statistika
Status: Ropar
Denar: 37.421

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeNed 28 Apr 2013 - 20:58

Ja, jaz sem si pobrala. Se je res splačalo. Pač js sm res fan takih sarko karakterjev ala Sherock, House. ^^

Poglej intervju! Tut ko je Hugh Laurie na teh talk showih se je za uscat ko gledaš. xD
Nazaj na vrh Go down
Luthien
Človek
Človek
Luthien


Female Prispevkov : 999
Starost : 27
Geslo : What is dead... MAY NEVER DIE.
Registracija : 13/08/2010

Statistika
Status: Morilka
Denar: 17.270

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeTor 30 Apr 2013 - 5:50

Bom pogledala ja Very Happy

btw, Leassi, atiju sm dala za prebrt uno tvojo filozofijo, k je dost nenavdušen nad kakršno kol fantazijo (razn lotrom) in je bil precej presenečen Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeTor 30 Apr 2013 - 9:26

presenečen v kakšnem smislu?
Nazaj na vrh Go down
Luthien
Človek
Človek
Luthien


Female Prispevkov : 999
Starost : 27
Geslo : What is dead... MAY NEVER DIE.
Registracija : 13/08/2010

Statistika
Status: Morilka
Denar: 17.270

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeČet 2 Maj 2013 - 19:40

Da se da kej tok zapletenga iz "mojih pravljic" potegnt... Neki v tem smislu Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeSob 4 Maj 2013 - 12:59

Metka: Jah to je škoda, se mi zdi, da je filozofija res tak predmet, kjer je praktično vse odvisno od profesorja .. Kako ti jo predstavi, kako razlaga, kako zna usmerjat debate, to se mi zdi ful pomembno. Naš je res zakon, ful je zagret za to, kar dela in res se vidi, da uživa v tem. Ocenjuje pa samo eseje ...

Luthien: Mi je všeč da se ti zdi zanimivo. Smile Haha, mogoče še spreobrnemo tvojega očka v ljubitelja fantazije. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeSob 4 Maj 2013 - 14:41

mojih pravljic? misl s tem forume? x)
Nazaj na vrh Go down
Amethyst
Čarovnica
Čarovnica
Amethyst


Female Prispevkov : 4421
Starost : 29
Lokacija : Behind your back.
Geslo : Manipulate me, if you can!
Registracija : 28/06/2008

Statistika
Status: Ropar
Denar: 37.421

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeSob 4 Maj 2013 - 15:12

Ma pri nas ni nekih debat. On razlaga in kdaj kej kdo pripomne in to je to. Škoda no.
Eseje majo naši samo uni ki so izbrali za maturo. Je blo več kot pol leta mimo in jim ni nobenga eseja ocenu, ker baje ni noben pisal več kot 1. Res wtf?

Fantasy knjige pomojem.
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeSob 4 Maj 2013 - 16:39

Ja js sm tut tko razumela. Sej to mi je žalostno, da ljudje v fantaziji ne vidijo več od pravljic.

Joj to se sliši res butasto. Mi mamo v bistvu srečo, lahko bi nas učil Jani Kovačič, ki je baje dost zanič kot profesor. :S
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Luthien
Človek
Človek
Luthien


Female Prispevkov : 999
Starost : 27
Geslo : What is dead... MAY NEVER DIE.
Registracija : 13/08/2010

Statistika
Status: Morilka
Denar: 17.270

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeNed 5 Maj 2013 - 11:42

Fantasy knjige, ja... No, sej tud če vidiš pravljico not je že dost bolš od zaničevanja iz principa...
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeNed 5 Maj 2013 - 12:04

To imaš pa čisto prav, ja. Sej to se mi zdi sam malo žalostno, zaničevanje pa res neodpustno. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitimeNed 5 Maj 2013 - 13:42

no ja za mene je pač un osebek boring potlej pa si ne zna širit obzorja, miselnot in domišljijo, če vidi v takih stvareh samo pravljice Razz če znaš razbrat misli in se sam nato napeljat naprej na kakšno razmišljanje so take reči odlične
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kultura in umetnost - Page 26 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 26 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kultura in umetnost
Nazaj na vrh 
Stran 26 od 28Pojdi na stran : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
RPG Forest :: Skok v realnost :) :: Čvek-
Pojdi na: