RPG Forest
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dodajmo domišljiji sanje, razkošna krila in tvegajmo let :)
 
KazaloPortalLatest imagesRegistriraj sePrijava

 

 Kultura in umetnost

Go down 
+19
Alaphos
Lyan
Artemis
Clarissa
Arbeah
Immer
Luthien
Sabriel
Belree
Anyxha
Amethyst
Framling
Ull
Armadal
Varulv
Tronir
Luciane
Eärédien
Leassi
23 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 28  Next
AvtorSporočilo
Tronir
Škrat
Škrat



Prispevkov : 5111
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimeSre 4 Apr 2012 - 20:19

ne nism ampak iz vaših objau razbiram tko Razz
Nazaj na vrh Go down
Amethyst
Čarovnica
Čarovnica
Amethyst


Female Prispevkov : 4421
Starost : 29
Lokacija : Behind your back.
Geslo : Manipulate me, if you can!
Registracija : 28/06/2008

Statistika
Status: Ropar
Denar: 37.421

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimeČet 5 Apr 2012 - 17:36

Aha, sam moja objava je nezanesljiva bazirana na plakatu (opisu ki sem ga že pozabla) in par objav na 9gagu XD
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimePet 6 Apr 2012 - 4:43

ja to sm pa opazu, da je blo neki cajta po 9gagu glede na to vezano malo morje objau Razz
Nazaj na vrh Go down
Leassi
Admin
Admin
Leassi


Female Prispevkov : 8330
Starost : 29
Lokacija : Lossarnach
Geslo : .•° No Mercy °•.
Registracija : 22/06/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 116.620

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimeSob 14 Apr 2012 - 18:19

Včeraj sem prebrala knjigo Hugo Cabret in moram rečt, da je res nekaj posebnega, prav začara te Smile V bistvu je sestavljena iz teksta in slik; vmes so deli zgodbe, ki jih prikažejo serije ilustracij. Zgodba je o dečku, ki skrbi za ure na železniški postaji v Londonu in obvlada te mehanizme: kolesca, zobnike, drobne delce ki sestavljajo ure in mehanske igrače. V zgodbo se vpletejo še začetki filma, kjer so uporabljali zapletene mehanizme namesto računalniških efektov, temu fantu se pa sploh zgodi vse kar se lahko. Knjigo hkrati bereš in gledaš kot film, in poleg tega, da je lepa, zna biti tudi precej globoka, če jo razumeš na pravi način Smile
Priporočam.
Nazaj na vrh Go down
http://forest-way.heavenforum.com
Immer
Čarovnica
Čarovnica
Immer


Female Prispevkov : 119
Starost : 28
Geslo : Life's a bitch and then you die. Any questions?
Registracija : 26/01/2012

Statistika
Status: Vojak
Denar: 29.500

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimeSob 14 Apr 2012 - 18:43

Ja, ta knjiga je super. Brala sem jo sicer že kar nekaj časa nazaj, a se me je dotaknila. Preprosto všeč mi je glavni lik v njej, všeč mi je način pisanja. Sicer pa je to ena redkih knjig z ilustracijami, ki sem jo prebrala v zadnjem letu ali dveh. Zdaj sem se vrgla na Jonathana Strouda, natančneje na Bartimejusovo trilogijo. Berem zadnjo knjigo, Ptolemajeva vrata, in zdi se mi da je to ena najboljših trilogij ever. Je zalo lahkotna, napisana z živahnostjo ter s toliko osebnosti v vsakem od likov, da kar boli. In ja, tako ali tako so mi všeč vse knjige o čarovnikih, Harry Potter je ufuran do konca, tako da mi knjige popolnoma ustrezajo. Spet bom pohvalila pisanje, saj je preprosto profesionalno, hkrati pa preprosto.
Nazaj na vrh Go down
Arbeah
Džin
Džin
Arbeah


Female Prispevkov : 61
Starost : 28
Lokacija : {v plamenih}
Geslo : {try to set the night on fire!}
Registracija : 14/01/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 13.250

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimeSob 14 Apr 2012 - 19:56

Me s sošolkami si mislimo ta teden pogledat ta film, Hugo. Nisem niti preveč pozornosti posvečala temu da je narejen po knjigi, zdaj mi je pa kar malo žal da jo ne bom prebrala pred filmom. Bom pa povedala kakšen je Smile

Bartimejusovo trilogijo sem pa brala in se čisto strinjam s tabo Immer, super je! Karakterji so res fino opisani, vse skupaj je pa nekaj novega glede idej in tako. Harryja pa mislim da sploh ni treba posebej komentirat <3
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimeNed 15 Apr 2012 - 10:27

no sm si šou pogledat tale film Hunger games in ma zdeva tako pluse kakor minuse ... tko, da ne moreš rečt niti, da pejte gledat niti, da ne it gledat Razz
Nazaj na vrh Go down
Amethyst
Čarovnica
Čarovnica
Amethyst


Female Prispevkov : 4421
Starost : 29
Lokacija : Behind your back.
Geslo : Manipulate me, if you can!
Registracija : 28/06/2008

Statistika
Status: Ropar
Denar: 37.421

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimeNed 15 Apr 2012 - 11:03

Torej, da si pobereš in pogledaš XD

Lea:
Deluje zelo zanimivo, me veseli, da sem dobila nek predlog za si sposodit Smile
Immer: Ja, Bartimejusovo sem tudi jaz že kar nekaj časa nazaj prebrala. Je res ena zabavnejših knjig kar sem jih prebrala, četudi zgodba nakoncu ni tako srečna. Ena originalnejših fantazijskih, čeprav se je že v mitologiji veliko pojavljalo klicanje demonov, se mi zdi da je vseeno vse zastavljeno na drugačen način od drugih fantazijskih ki so popularne.
Nazaj na vrh Go down
Clarissa
Človek
Človek
Clarissa


Female Prispevkov : 1823
Starost : 27
Lokacija : Beleriand
Geslo : Uspeh na Forestu je 1% priložnosti, 1% dela in 98% zlobe
Registracija : 10/12/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 35.140

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimeNed 15 Apr 2012 - 11:05

js sm si tud to pogledala. pač, kšne stvari so bol bedne, ma kšne so pa ful uredu. men je bil film kr ušeč, no. ubistvu more res usak ocenit sam.

bartijeva trilogija <3<3<3<3<3<3
Nazaj na vrh Go down
http://harry-slo.forumotion.net
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimeNed 15 Apr 2012 - 11:20

pa glauni minus za mene je blo med kakšnim pretepanjem pa to kamera, k se je tresla k nevem kaj Razz sej razumem, da so hotl ustvart kakšen učinek ampak so pretiraval in je izpadl neumno ter nadvse amatersko xP
Nazaj na vrh Go down
Clarissa
Človek
Človek
Clarissa


Female Prispevkov : 1823
Starost : 27
Lokacija : Beleriand
Geslo : Uspeh na Forestu je 1% priložnosti, 1% dela in 98% zlobe
Registracija : 10/12/2008

Statistika
Status: Morilka
Denar: 35.140

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimeNed 15 Apr 2012 - 11:35

ja, to je blo glupo. recimo pri lovcih na trole, kjer je film posnet na tak način, kot da oni snemajo je to uredu. ma ne tukej, k je čis drug tip filma in to.
Nazaj na vrh Go down
http://harry-slo.forumotion.net
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimeNed 15 Apr 2012 - 11:45

ja, pri Karanteni je to tud prišlo bolj do izraza, k je celoten film kao amatersko bolj snemam ter lažje preživiš to ... tuki je blo pa res totalno zgrešeno Razz

je kdo pogledal Misija nemogoče - protokol duh?
Nazaj na vrh Go down
Amethyst
Čarovnica
Čarovnica
Amethyst


Female Prispevkov : 4421
Starost : 29
Lokacija : Behind your back.
Geslo : Manipulate me, if you can!
Registracija : 28/06/2008

Statistika
Status: Ropar
Denar: 37.421

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimeNed 15 Apr 2012 - 11:53

Nisem gledala, kako se ti je zdelo?
Sem gledala eno od unih začetnih, ki so jih stokrat po televiziji vrteli, pa se mi je zdelo kar zanimivo.
Nazaj na vrh Go down
Varulv
Kobold
Kobold
Varulv


Male Prispevkov : 673
Starost : 30
Registracija : 11/02/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 8.000

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimeNed 15 Apr 2012 - 12:17

sm gledu pa niti ni tok slab film čeravno je večnona časa sama akcija ... neke vrste James Bond na svoj način spet Smile
Nazaj na vrh Go down
Belree
Moderator
Moderator
Belree


Female Prispevkov : 2622
Starost : 26
Lokacija : Lossernach
Geslo : If you speak not, you cannot speak evil.
Registracija : 27/12/2010

Statistika
Status: Morilka
Denar: 40.750

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimePon 16 Apr 2012 - 5:15

a to hunger games? men iskreno rečeno je to tok zanič film, da ni za vrjet Smile mislm, knjiga je še kr ok, sam film je pa totalni fail =)
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimePon 16 Apr 2012 - 12:10

zakaj pa ti je tok zanič?
Nazaj na vrh Go down
Luciane
Vilinka
Vilinka
Luciane


Female Prispevkov : 1433
Lokacija : Lucyna hišica na drevesu
Geslo : *-~°Sanje lahko premikajo gore°~-*
Registracija : 11/11/2008

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 28.150

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimePon 16 Apr 2012 - 12:25

hunger games jaz ne mislim gledat. sploh me ni pritegnilo nekak.

Hugo je pa res lepa knjiga. film ni tak fajn ampak knjiga pa ma take lepe ilustracije. te potegne noter Very Happy

Bartimeusova trilogija sem prvo knjigo brala pa se mi je nekak vleklo pa sem nehala.

prebrala pa sem serijo nesmrtni (zdaj berem 4. del) pa je kr kul. malo preveč mogoče podobno twilightu ampak me svoje ideje pisateljica. mi je blo kr kul.
Nazaj na vrh Go down
Immer
Čarovnica
Čarovnica
Immer


Female Prispevkov : 119
Starost : 28
Geslo : Life's a bitch and then you die. Any questions?
Registracija : 26/01/2012

Statistika
Status: Vojak
Denar: 29.500

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimePon 16 Apr 2012 - 14:05

no ja men osebno so vampirji že preveč ufurani, popolnoma nič originalnega ni, kateokoli knjigo že primem v roke. in ja ni mi kul da so iz krvoločnih nočnih stvorov brez čustev, z nagravžnimi podočnjaki, bledo kožo ter krvosesnimi zobmi ustverili ljubeznjive hude tipčke, ki bi zamenjali svoje življenje za ljubljeno osebo (brez zamere twilight fans Wink )
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimePon 16 Apr 2012 - 15:09

zato so pa voukodlaki zakon! Very Happy razen twilight ... uni so čudni Razz
voukodlaki ala Underworld ... love it! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Artemis
Kobold
Kobold
Artemis


Female Prispevkov : 37
Registracija : 15/04/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 7.000

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimePon 16 Apr 2012 - 15:25

Immer je napisal/a:
no ja men osebno so vampirji že preveč ufurani, popolnoma nič originalnega ni, kateokoli knjigo že primem v roke. in ja ni mi kul da so iz krvoločnih nočnih stvorov brez čustev, z nagravžnimi podočnjaki, bledo kožo ter krvosesnimi zobmi ustverili ljubeznjive hude tipčke, ki bi zamenjali svoje življenje za ljubljeno osebo (brez zamere twilight fans Wink )

To... Kljub temu, da nimam nč proti Twilightu (ljubim ga pa tudi ne -.-)... Pa sm enkrat vprašala sošolko kk lahka to bere (debela bukva bolš da sploh ne govorim) pa me je skor napadla o.o'
Eni so res taki fani od Twilight-a, da te kr kap... Edino kar mi je pa res kr precej všeč je pa naslovnica od knjig... To je pa tut vse ^^''

BTW Tronir, dober podpis XD
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimePon 16 Apr 2012 - 15:55

no ja sej starejša generacija je mela pa harry potterja ane x) inu lotr ... usaka generacija ma svoje pač P:

hvala - sm si ga sam zmislu! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Amethyst
Čarovnica
Čarovnica
Amethyst


Female Prispevkov : 4421
Starost : 29
Lokacija : Behind your back.
Geslo : Manipulate me, if you can!
Registracija : 28/06/2008

Statistika
Status: Ropar
Denar: 37.421

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimePon 16 Apr 2012 - 17:43

Ja, čeprav se mi zdi da so prejšnje generacije bolj vse za Harryja, ne tolko razdvojene. Pač res veliki večini je bil všeč, medtem ko je pri Somraku tako pol pol. Nevem tak občutk mam.
Nazaj na vrh Go down
Artemis
Kobold
Kobold
Artemis


Female Prispevkov : 37
Registracija : 15/04/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 7.000

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimePon 16 Apr 2012 - 17:52

Za moje pojme je HP res ful dober pač... Ne vem zaka sam pač ful mi je všeč pol je pa prišu Twilight pa sm gledla... oba dela mislim da (ja vem da bo reklo pol folka to moreš prebrat sam js ne mislim tistega leksikona s pet miljonov stranmi brat sorry) pa mi je bil tk ok... Ampak da bi mogla bit navdušena nad njim pa nikol <.< Če pa že morem zbrat med unim Edwardom alpa Jacobom pa Jacob zmaga 10000% <3 Je tk fajn zagorel pa temne lase ma (še posebi 1. del ko ma daljše I think...) Pa nasploh mi je tak simpatičn pob.
Nazaj na vrh Go down
Amethyst
Čarovnica
Čarovnica
Amethyst


Female Prispevkov : 4421
Starost : 29
Lokacija : Behind your back.
Geslo : Manipulate me, if you can!
Registracija : 28/06/2008

Statistika
Status: Ropar
Denar: 37.421

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimePon 16 Apr 2012 - 18:00

Haha, se strinjam XD
Drugač sej niso spet tolko debele. Ni neki ful razlike s HPjem v debelosti.

Mogla bi it brat kakšno serjo Pesem ledu in ognja, po 1000 strani, pa se 100% splača ker so zakon knjige. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Škrat
Škrat
Tronir


Male Prispevkov : 5111
Starost : 30
Lokacija : Lahkih nog in težke sekire naokrog
Geslo : Hec mora bit! :D
Registracija : 17/06/2010

Statistika
Status: Vojskovodja
Denar: 10.440

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimePon 16 Apr 2012 - 18:15

nah, meni Harry Potter ni biu nikol nč posebnega Razz
ampak ja ... Pesem ledu in ognja pa ga zmaga to pa sploh ni za rečt nč drugega Very Happy najbolše knjige ever, da o seriji sploh ne govorimo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Artemis
Kobold
Kobold
Artemis


Female Prispevkov : 37
Registracija : 15/04/2012

Statistika
Status: Berač
Denar: 7.000

Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitimePon 16 Apr 2012 - 18:18

Sicer ne berem rada in niti nimam časa zdej... ampak ko bojo počitnice (poletne) si jo bom sposodla pa bom vidla... =)
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kultura in umetnost - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kultura in umetnost   Kultura in umetnost - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kultura in umetnost
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 28Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 28  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
RPG Forest :: Skok v realnost :) :: Čvek-
Pojdi na: